Priorytet dla badań sportowców

Szanowni Państwo.

Posiadam uprawnienia nadane przez Polski Związek Medycyny Sportowej do orzeczeń o stanie zdrowia dla potrzeb współzawodnictwa sportowego dla zawodników do 23 roku życia. W przypadku braku przeciwwskazań orzeczenie dopuszczające do współzawodnictwa sportowego i treningów wystawiane jest na okres roku.

Zakres badań

Zgodnie z aktualnym rozporządzeniem ministra zdrowia zawodnik poddawany jest badaniu ogólnolekarskiemu, ze szczególnym uwzględnieniem narządu ruchu, ponadto wymagane jest aktualne badanie EKG oraz badania laboratoryjne. W przypadku sztuk walki konieczne jest dostarczenie wcześniejszej opinii neurologa.

Koszt uzyskania orzeczenia

badanie lekarskie z wystawieniem orzeczenia – 150 zł
– zawodnik wykonuje badania laboratoryjne oraz EKG we własnym zakresie przed badaniem lekarskim

badanie EKG może być wykonane w trakcie wizyty – 50 zł

Dodatkowe informacje

Badania laboratoryjne które należy wykonać to: morfologia, badanie ogólne moczu z oceną osadu, stężenie glukozy we krwi. Zarówno wyniki badań laboratoryjnych, jak i EKG nie mogą być starsze niż 6 miesięcy licząc od daty badania lekarskiego.

Podstawa prawna

Cytując za art. 37 Ustawy o sporcie z 2010 roku, każdy zawodnik uczestniczący we współzawodnictwie sportowym organizowanym przez polski związek sportowy jest obowiązany do uzyskania orzeczenia lekarskiego o stanie zdrowia umożliwiającym bezpieczne uczestnictwo w tym współzawodnictwie. Zakres badań określany oraz maksymalny okres ich ważności jest przez aktualne rozporządzenie Ministra Zdrowia.

Umów wizytę

Wizytę można umówić pod numerem 22 350 77 15 lub przez formularz internetowy. W przypadku potrzeby wykonania pilnych badań proszę o SMS pod nr 880 633 733.

Radosław Chądzyński – ZnanyLekarz.pl